Statystyki drużyny

Aktualności

XI: kolejka : Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe

• autor: B.M., 2014-10-26 13:21

Piłkarze ALDO Bartnika Myszyniec odnieśli pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe. Podopieczni Daniela Dziekońskiego w sobotnim starciu pokonali Jutrzenkę Unieck 2:0 (2:0). Bramki dla naszej drużyny strzelili Mateusz Krajza oraz Rafał Lemański.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej info po rozwinięciu news'a

Już kilka dni przed meczem wiadomo było, że będziemy musieli radzić sobie bez kilku podstawowych zawodników. Do Uniecka z różnych przyczyn nie pojechali m.in. bracia Lis, Bartek Chorążewicz, Adam Kobus czy Tomek Klimek. Na szczęśnie mamy zmienników, którzy dali z siebie wszystko, co widać było na boisku.

Początkowe minuty spotkania to wyrównana gra. Twarde boisko powodowało, że piłka skakała co utrudniało grę. My jednak jesteśmy przyzwyczajeni do takich warunków :)  W 9. minucie pierwszy raz zaatakowali gospodarze. Zawodnik Uniecka urwał się lewą stroną, popędził na bramkę i zdecydował się na strzał, lecz na nasze szczęście niecelny. Trzy minuty później wyszliśmy na prowadzenie. Mateusz Wróblewski dobrze dośrodkował w pole karne wprost na głowę Mateusza Krajzy. Nasz napastnik zdołał sięgnąć piłkę i umieścił piłkę w siatce po palcach interweniującego bramkarza. W 27. minucie było już 2:0. Wrzutka z autu, Mateusz Krajza zgrał piłkę do Rafała Lemańskiego na około 20.  metr, a ten strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w bramce. Minutę później mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Mateusz Wróblewski wykorzystał nieporozumienie zawodników Jutrzenki i znalazł się sam na sam z bramkarze, lecz niestety strzelił obok bramki.

Trzy minuty po wznowieniu drugiej części gry zawodnik gospodarzy ukarany został czerwoną kartką. Paweł Balcerczyk został sfaulowany przy linii bocznej. Sędzia odgwizdał oczywisty faul. Kiedy nasz kapitan leżał jeszcze na murawie po nodze przeszedł mu prawdopodobnie grający trener Jutrzenki i arbiter bez wahania wyrzucił go z boiska. Niestety ta kartka spowodowała, że nasi zawodnicy  nieco rozluźnili się. Wkradło się nieco nerwowości do naszej gry. Gospodarze raz po raz próbowali atakować na naszą bramkę, ale bez skutków. W 53. minucie żółtą kartką ukarany został Szymon Kulas. W 58. minucie zawodnik z Uniecka ograł naszych obrońców i wyszedł na pozycję sam na sam. Mateusz Warych trochę pechowo sparował strzał do boku. Do piłki dopadł gracz Jutrzenki i uderzył na bramkę, ale dobrze naszego bramkarza na linii bramkowej asekurował Artur Warych i wybił piłkę na aut. Trzy minuty później znowu napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Goalkeeper Uniecka wykopał piłkę z „piątki”. Ta przeszła nad głowami naszych stoperów, co wykorzystał przeciwnik. Przyjął sobie piłkę i popędził na bramkę, ale fantastycznie zachował się Mateusz Warych, który dobrą interwencją uchronił nasz zespół od utraty gola. Ta sytuacja obudziła naszych zawodników i to nasz zespół przeszedł do ofensywy. W 66. minucie Mateusz Krajza dobrze zachował się w walce z obrońcą i znalazł się oko w oko z bramkarze. Niestety był trochę w trudnej sytuacji, gdyż musiał ścinać od prawej strony i pozostał mu tylko strzał na dalszy słupek. Tak też próbował, lecz niecelnie. Na pięć minut przed końcem meczu nastąpiła zmiana w naszym zespole. Daniela Łachacza zastąpił Bartek Piepióra. W doliczonym czasie gry w naszym polu karnym wywiązała się mała przepychanka, za co arbiter ukarał zawodnika Uniecka oraz Mateusza Wróblewskiego żółtymi kartkami.

Jutrzenka Unieck ALDO Bartnik Myszyniec 0:2 (0:2)

Bramki: Mateusz Krajza, Rafał Lemański

ALDO Bartnik Myszyniec: Mateusz Warych - Artur Warych, Dominik Kulas, Grzegorz Archacki, Dominik Kozłowski  – Daniel Łachacz (85. Bartłomiej Piepióra),  Rafał Lemański, Paweł Balcerczyk, Szymon Kulas, Mateusz Wróblewski - Mateusz Krajza