Statystyki drużyny

Aktualności

VI: kolejka : Nadal niepokonani u siebie

• autor: B.M., 2014-09-25 13:51

Nie było jeszcze w tym sezonie mocnego na nasz zespół w Myszyńcu. Podopieczni Daniela Dziekońskiego odnieśli kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Tym razem bez punktów do domu wracać musieli piłkarze KS Pniewo, którzy przegrali z nami 4:1 (3:1). Dwie bramki dla ALDO Bartnika strzelił Mateusz Krajza, w po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Warych oraz Tomasz Klimek. Skrót meczu z ciekawym komentarzem dostępny jest pod TYM linkiem. Wielkie podziękowania dla Sokoła!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej info po rozwinięciu news'a

Chyba nikt nie spodziewał się takiego początku meczu. Kibice nie zdążyli dobrze rozsiąść się na trybunach myszynieckiego stadionu a nasz zespół prowadził już 2:0. Na prowadzenie wyszliśmy już w 3. minucie. Mateusz Warych zdecydował się na strzał z około 20. Metrów. Piłka po precyzyjnym uderzeniu wpadła przy słupku. Dwie minuty później wynik był już nieaktualny. Bramkę na 2:0 zdobył Mateusz Krajza, który z pola karnego strzelił na dalszy słupek nie dając żadnych szans bramkarzowi. Szczególnie cieszymy się z tego drugiego gola, gdyż dał on przełamanie naszego napastnika, który długo nie mógł trafić do siatki rywali. Nie ujmując nic naszym zawodnikom, duże zastrzeżenia można mieć do goalkeepera gości, który w znaczący sposób przyczynił się do strat tych bramek. Ale to nie nasz problem. Przyjezdni odpowiedzieli w 17. minucie Długa piłka, Marek Lis wyszedł do niej i wybił ją głową. Niestety pechowo, bo futbolówka trafiła pod nogi przeciwnika i ten bez zastanowienia uderzył na pustą bramkę. Piłka przelobowała Marka i zatrzepotała w siatce. Minutę później znowu zaatakowali goście. Strzał z pola karnego na szczęście tylko obił poprzeczkę. W 21. minucie piłka ponownie w naszej bramce. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka przeszła nad naszymi obrońcami i spadła na głowę przeciwnika, który umieścił ją w bramkę. Na nasze szczęście sędzia liniowy zauważył pozycję spaloną u tego gracza i bramka nie została uznana. Całą tą sytuację można obejrzeć w wideo, do którego link podany jest we wstępie tego news’a. Było to poważne ostrzeżenie dla naszej ekipy. Chwilę później mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Dobra wrzutka Mateusza Wróblewskiego w pole karne. Tam nie pilnowany był Szymon Kulas, który mając dużo czasu posłał piłkę obok bramki. To, co nie udało się w tej akcji udało się w 25. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło w kocioł w polu karnym. Tam było straszne zamieszanie. Nie wiadomo kto uderzał, kto odbijał, jednak ostatecznie Tomek Klimek skierował piłkę do bramki i na jego konto zostało zapisane te trafienie. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy Szymona Kulasa na boisku zastąpił Grzesiek Arcichowski.

Dwa szybko strzelone gole nieco uśpiły naszych piłkarzy. Daliśmy rywalom narzucić swój styl gry. Nie potrafiliśmy przeciwstawić się dobrze rozgrywanym piłkom. Jednak potrafiliśmy strzelić trzecią bramkę, która uspokoiła grę i podcięła rywalom skrzydła.

Dwie minuty po wznowieniu drugiej części gry znakomitą okazję na zdobycie bramki zmarnowali przyjezdni. Dobre, prostopadłe podanie i zawodnik Pniewa znalazł się sam na sam z Markiem Lisem. Nasz bramkarz wyszedł daleko od swojej bramki, ale sprytniejszy okazał się napastnik KS-u i strzałem obok Marka posłał piłkę w stronę bramki. Na szczęście dobrze asekurował Tomek Klimek, który zdołał wybić zanim ta przekroczyła linię bramkową. W 62. minucie identyczna sytuacja. Znowu piłkarz Pniewa sam na sam z Markiem i znowu udało się skierować piłkę w stronę bramki. Tym razem było już „gorąco”, gdyż Dominik Kulas zdołał wybić piłkę z samej linii. W 69. minucie Mateusza Warycha na boisku zastąpił Daniel Łachacz. Minutę później kolejny raz zaatakowali przyjezdni. Tym razem strzał „z niczego” wylądował na poprzeczce naszej bramki. Szybko jednak odpowiedzieliśmy gościom i strzeliliśmy bramkę. W 73. minucie ładnym, prostopadłym podaniem do Mateusza Krajzy popisał się Daniel Łachacz. Nasz młody napastnik znalazł się oko w oko z bramkarzem i mocnym strzałem na dalszy słupek przełamał ręce goalkeepera i umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później żółtą kartka ukarany został Mateusz Wróblewski. W 78. I 80. minucie nastąpiły dwie zmiany w naszym zespole. Pierw Pawła Lisa zmienił Marcin Wróblewski, a następnie Bartek Piepióra zmienił Mateusza Krajze.

Cieszymy się z trzech punktów. Nie ważny styl, ważne, że wygrana. Jak mówi znane powiedzenie lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać. W końcu też przełamał się Mateusz Krajza. Gości zgubiło to, że zamiast grać to ciągle kłócili się z sędzią i podważali prawie każdą jego decyzję.

ALDO Bartnik Myszyniec KS Pniewo 4:1 (3:1)

Bramki: 2x Mateusz Krajza, Mateusz Warych, Tomasz Klimek

ALDO Bartnik Myszyniec: Marek Lis - Bartłomiej Chorążewicz, Tomasz Klimek, Dominik Kulas, Paweł Lis (78. Marcin Wróblewski) – Mateusz Warych (69. Daniel Łachacz), Paweł Balcerczyk, Szymon Kulas (39. Grzegorz Arcichowski), Adam Kobus, Mateusz Wróblewski - Mateusz Krajza (80. Bartłomiej Piepióra)