Statystyki drużyny

Aktualności

IV: kolejka : Męczarnie z outsiderem

• autor: B.M., 2014-09-14 17:32

W sobotnie popołudnie na myszynieckim stadionie rozegrano mecz IV. kolejki ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasy. Podopieczni Daniela Dziekońskiego mierzyli się z Sokołem Grudusk i nie bez problemów pokonali ostatni zespół w tabeli 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów już w drugiej minucie meczu zdobył Szymon Kulas, dla którego była to debiutancka bramka dla seniorskiej drużyny ALDO Bartnika.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej info po rozwinięciu news'a

Spotkanie te nie mogło się lepiej rozpocząć dla naszego zespołu. Już w 2. minucie Szymon Kulas wykorzystał dobre podanie Mateusza Krajzy i wpakował piłkę do siatki. Gra w dalszych minutach pierwszej połowy była wyrównana. Obie ekipy miały okazję na zdobycie bramki, lecz nie potrafił ich wykorzystać. Rywali raz ratowała poprzeczka po strzale Mateusza Wróblewskiego oraz kilkukrotnie bramkarz. Na szczęście w naszej bramce stał jeszcze lepszy bramkarz, który wybronił groźny strzał zmierzający w okienko bramki, a w doliczonym czasie pierwszej połowy wybronił rzut karny. Tą fantastyczną paradę możecie obejrzeć pod TYM linkiem (podziękowania za filmik dla Sokoła).

Na drugą połowę za kontuzjowanego Mateusza Warycha wybiegł Bartek Dziczek. W 49. minucie zakotłowało się pod naszym polem karnym. Groźny strzał z dystansu odbija się od kępa, co zmyliło naszego bramkarza. Ten odbił piłkę przed siebie, a do niej dopadł rywal i uderzył z bliskiej odległości, ale fantastycznie zachował się nasz goalkeeper  i obronił tą groźną dobitkę. W kolejnych minutach drugiej części gry nie mogliśmy oddać celnego strzału na bramkę. Nasze próby przelatywały wysoko nad bramką lub obok niej. Nie daliśmy bramkarzowi możliwości popełnienia błędu. Od 71. minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika, gdyż za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał zawodnik z Gruduska. W między czasie na boiska za strzelca jedynej, jak się później okazało, bramki wszedł Paweł Lis. Na sześć minut przed końcem meczu Daniel Łachacz na boisku zastąpił Grześka Archackiego.

Cieszą nas trzy punkty, martwi jednak styl gry. W drugiej połowie nie mogliśmy wcelować się w bramkę. Ten mecz potwierdza regułę, że ciężko nam się gra z teoretycznie słabszymi rywalami.

ALDO Bartnik Myszyniec Sokół Grudusk 1:0 (1:0)

Bramka: Szymon Kulas

ALDO Bartnik Myszyniec: Marek Lis - Artur Warych, Tomasz Klimek, Dominik Kulas, Bartłomiej Chorążewicz – Mateusz Warych (46. Bartosz Dziczek), Paweł Balcerczyk, Szymon Kulas (71. Paweł Lis) , Grzegorz Archacki (84. Daniel Łachacz), Mateusz Wróblewski - Mateusz Krajza