Statystyki drużyny

Aktualności

XVI: kolejka : Powrót z dalekiej podróży

• autor: B.M., 2014-04-07 17:20

Z tarczą wrócili piłkarze ALDO Bartnika Myszyniec z Nasielska, gdzie pokonali Wkrę Andzin 3:1 (0:1). Słowa "wrócić z dalekiej podróży" nabierają w tym przypadku dwa znaczenia. Raz, że zdołaliśmy odrobić z nawiązką straty z pierwszej połowy. Dwa, że wróciliśmy do domów w godzinach prawie że nocnych. Gole dla naszej ekipy strzelali : 2x Rafał Lemański oraz Dominik Kulas, natomiast przy wszystkich bramkach asystował Adam Kobus. Dzięki temu zwycięstwu awansowalismy na 8. miejsce w tabeli.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej info po rozwinięciu news'a

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut rzucili się na nasz zespół. My nie potrafiliśmy wyjść z piłką z własnej połowy. Było strasznie dużo niedokładności i strat. W 6. minucie błąd popełniła nasza defensywa, która dała się ograć zawodnikowi z Andzina i ten wyszedł sam na sam. Jednak na posterunku był Marek Lis, który na raty zdołał wybronić. W 18. minucie po raz pierwszy zagroziliśmy bramce gospodarzy. Adam Kobus mocno huknął  rzutu wolnego, ale niestety bramkarz zdołał odbić ten strzał. Kolejną dobrą sytuację stworzyliśmy sobie w 33. minucie. Paweł Balcerczyk dostał piłkę w polu karnym, niestety nie trafił czysto w nią i i bramkarz ze spokojem złapał lekki strzał. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeden z zawodników Wkry urwał się z lewej strony, dograł w pole karne wprost pod nogi niepilnowanego kolegi i ten precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Lisa.

Na drugą połowę zmotywowani gracze ALDO Bartnika wyszli z większym animuszem i już w 58. minucie odrobili straty. Adam Kobus dograł na 15. metr do niepilnowanego Rafała Lemańskiego i ten precyzyjnym strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza. Gospodarze dobrze nie otrząsnęli się po stracie gola, a już drugi raz musieli wyjmować piłkę z siatki. Adam Kobus dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Rafała Lemańskiego i ten strzałem głową ponownie pokonuje bramkarza.  Chwilę później doskonałą sytuację zmarnował Mateusz Wróblewski, który będąc sam na sam strzelił prosto w bramkarza. Po dobitce piłka wpadła do bramki, lecz wcześniej Mateusz pomógł sobie ręką i sędzia wychwycił te zagranie. W 66. minucie zawodnik z Andzina został ukarany żółtą kartką za faul na Bartku Chorążewiczu. W 73. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w naszym zespole. Za Pawła Lisa wszedł Grzesiek Archacki. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Paweł Balcerczyk, ale bramkarz odbił piłkę na rzut rożny. Siedem minut później padła trzecia, ostatnia bramka dla naszej ekipy. Dośrodkowanie Adama Kobusa z rożnego spadło pod nogi wbiegającego Dominika Kulasa, a ten płaskim strzałem z pierwszej piłki po dalszym słupku pokonał goalkeepera gospodarzy. W 84. minucie na boisko za Mateusza Warycha wszedł Marcin Wróblewski. Cztery minuty później nastapiła ostatnia zmiana w naszym zespole. Pawła Balcerczyka zastąpił Sebastian Osiewski. W doliczonym czasie gry rzut karny po faulu na Adamie Kobusie zmarnował Wojtek Osiewski.

Pod koniec meczu kapitan Wkry Andzin zgłosił do sędziego, że chcą sprawdzić nasz zespół. Oczywiście my poddaliśmy się tej kontroli i wszystko było w porządku. Zostaje jednak niesmak, gdyż to świadczy tylko o tym, że  Andzin nie potrafi przegrywać i chwyta się wszystkiego.

Szkoda pierwszej połowy. Gdybyśmy zagrali w niej tak, jak w drugiej to nie musielibyśmy martwić się o wynik. W pierwszej połowie strasznie dużo było strat i niedokładności. Zagrywaliśmy wręcz piłkę rywalom pod nogi. Po przerwie jednak już gra naszego zespołu wyglądała o niebo lepiej. Wszystko funkcjonowało poprawnie i rywal nawet nie doszedł do głosu. Przy odrobinie szczęścia moglibyśmy zwyciężyć większą różnicą bramek.

Wkra Andzin ALDO Bartnik Myszyniec 1:3 (1:0)

Bramki : 2x Rafał Lemański, Dominik Kulas

ALDO Bartnik Myszyniec: Marek Lis - Bartłomiej Chorążewicz, Tomasz Klimek, Dominik Kulas , Paweł Lis (73. Grzegorz Archacki)  – Wojtek Osiewski , Paweł Balcerczyk (88. Sebastian Osiewski), Rafał Lemański, Adam Kobus, Mateusz Wróblewski - Mateusz Warych (84. Marcin Wróblewski)